טיפולים עד הבית לבני הגיל השלישי

 

 טיפולי רפואה משלימה  עד הבית הם כבר לא עניין של מותרות, אלא הם צורך, לעתים הם ההבדל בין איכות חיים לבין חיים בסבל ובכאב. מי מאתנו לא מכיר את הרצון לוותר מלהגיע לטיפול במרפאה הקרובה ולו רק בגלל הכאב הכרוך בכך. מי מאיתנו לא מכיר את המחשבה 'עדיף לי לשכב במיטה ולהמתין שהכאב יעבור מאשר לסחוב את גופי היגע אל החוץ'.

כאשר מדובר באוכלוסיית הגיל השלישי , תופעה זו של ויתור על טיפול בעקבות אי היכולת לצאת למסע אל עבר המרפאה, היא תופעה מוכרת. אזרחים ותיקים רבים מודעים לכך שניתן לזמן רופא הביתה בעת מחלה. לא רבים יודעים שניתן לקבל גם שרותי רפואה משלימה עד

הבית.

  רפואה משלימה עד הבית לגיל השלישי

העולם המערבי למד להכיר רק בשנים האחרונות את היתרונות שיש ברפואה המשלימה עבור גופו ונפשו של האדם. כאשר אנו עוסקים באוכלוסיית הגיל השלישי, יתרון זה בולט אף יותר. לביתו של האזרח הוותיק מגיע מטפל מאובזר במיטת טיפולים ובכל הציוד הנדרש לשם טיפול אלטרנטיבי.

הטיפולים שניתן לקבל עד לבית  הם מגוונים, טיפולי שיאצו, עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה ועוד. על ידי הגעה אל ביתו, ומתן טיפול באזור בו רמת הנוחות שלו היא גבוהה, ניתן לקבל שני יתרונות עצומים בבת אחת. היתרון האחד הוא טיפול בכאב הפיזי שממנו סובל המבוגר והיתרון  השני שהוא לא פחות חשוב, הוא השקט הנפשי של המטופל ושל משפחתו.

  הזמנת טיפול עבור ההורים המבוגרים

לאחר שהבנו את היתרונות בטיפול ברפואה משלימה בביתו של האזרח הותיק, מבלי להטריח אותו למרפאה. הרי שעכשיו כל ילד שהוריו מבוגרים יידע כי קיימת אלטרנטיבה וקיימים פתרונות לאיכות החיים של הוריו המבוגרים. אך שימו לב! אל תזמינו מטפל לבית ההורים בטרם התייעצות עם המרפאה לרפואה משלימה. רק על ידי התאמת המטפל הנכון, הטיפול הרצוי וזמן הביקור באופן המושלם ביותר להוריכם המבוגרים ניתן יהיה לקבל טיפול אפקטיבי.

סוגי הטיפולים שאני מציעים עד הבית

את סוג הטיפול אנחנו מתאימים לאחר שיחה ראשונית עם המטופל שדרכה אנחנו מתאימים את סוג הטיפול.

את הטיפול נשתדל להתאים גם לפי אופי המטופל ולא רק לאופי הכאב. למשל אם המטופל סובל מכאב גב תחתון אבל הוא לא אוהב את המגע של העיסוי ומפחד מדקירות של מחטים.

חנה מטופלת בת 75 שסובלת מכאבי גב תחתון הרבה זמן. רוב היום היא נמצאת בבית וממעיטה לצאת החוצה.

הבת שלה ביקשה להקל עליה את הכאב בשיחה איתנו היא ביקשה לתת לאימה המבוגרת טיפול בעיסוי כדי להקל עליה את הכאב. לשאלה שלנו למה דווקא עיסוי ולא טיפול אחר התשובה הייתה "כאשר כואב לי אני עושה עיסוי"

המלצה על טיפול על פי נסיון אישי בחלק לא מבוטל של המקרים לא נכון לאדם שהמליצו לו.

מכוון שאימה מבוגרת וקשה לה ללכת הצענו לה טיפול רפלקסולוגיה. הטיפול נעשה על הכורסא הנוחה לה,   

היא לא נדרשת לבצע פעולות מורכבות כמו לעלות למיטה הטיפולים ולרדת ממנה.

לאחר עשרה טיפולים הבת התקשרה והודתה לנו על הטיפולים שמקלים לאימה על הכאב ועל העצה הטובה לבחור ברפלקסולוגיה עבור אימה.

 

סוגי הטיפולים אצלנו במרכז לרפואה המשלימה

רפלקסולוגיה, רפואה סינית, פיזיותרפיה, עיסוי רפואי, שיאצו, גלי הלם.  

old couple