שיקום פיזיותרפיה -בקליניקה או בבית

פיזיותרפיה היא מקצוע בתחום הבריאות המעורב בתפקוד האדם ובתנועה. היא משתמשת בגישות פיזיות לקידום, לשמור ולשחזר

רווחה פיזית, פסיכולוגית וחברתית. פיזיותרפיסטים הם מומחי תנועה בטיפול בכאב ובשיתוק מילדות ועד גילאים מאוחרים יותר.

פיזיותרפיסטים משתמשים בפעילות גופנית, בטיפול ידני מראש ובשיטות שיקום, במודלים פיזיים וחשמליים כשיטות טיפול. פיזיותרפיה מסייעת בהחזרת התנועה והתפקוד לנורמלי ככל האפשר כאשר מישהו מושפע מפציעה, מחלה או התפתחות או נכות אחרת.

הפיזיותרפיסטים שלנו מיומנים מוכשרים ומקצועיים לפני כל תחילת טיפול הם נדרשים לבצע בדיקה והערכה מקיפה של המטופל. הממצאים מהבדיקה והערכה עוזרים לפיזיותרפיסט לנתח ולאבחן, ולבנות תכנית טיפול אישית למטופל.  

אנו רואים את הדברים קצת אחרת מאשר רוב שיטות הטיפול.  טיפולי הפיזיותרפיה שלנו יכולים להתרחש בבית כי החיים אינם קורים במכון הפיזיותרפיה. אנו מאמינים כי כאשר מטופלים מקבלים טיפול אחד על אחד בסביבה שלהם: התאימות היא גבוהה יותר, התוצאות טובות יותר.

אנחנו מאמינים שזה לא מספיק עבור המטופלים להיות עצמאים ולתפקד בבית אם הם לא יכולים לחזור לשגרה  ולעשות את הדברים שהם אוהבים

.כגון: לבצע קניות באופן עצמאי, לאכול במסעדה, לעסוק בפעילות ספורט קלה 

 תוצאות המטופל  בשיקום בבית לבין מכון פיזיותרפיה מסורתי הם טובים יותר  

 

פיזיותרפיה בבית הלקוח – שיקום נירולוגי

 

שיקום נירולוגי ניתן לאנשים שעברו אירוע מוחי, פגיעה בחוט השדרה, חבלה קשה בראש, ופגיעה עצבית הקפית ועוד.. האיפיון של .הפגיעה במערכת העצבים (נירולוגי) תבטא  בקשיי תנועה, קושי בדיבור, פגיעה בזיכרון, ופגיעה קוגנטיבי  

הטיפול השיקומי נועד לשפר את התפקוד היומיומי של המטופל עקב הפגיעה במערכת העצבים ולשמור ולשמר  שלא תהיה הדרדרות בתפקוד המטופל. 

השיקום הנירולוגי יכלול בתוכו הדרכה על התפקוד היומיומי, שיפור פעולות השרירים, שיפור היכולות המוטוריות.

היתרון הבולט בשיקום נירולוגי בבית המטופל היא בזכות היכולת להשתמש בחפצים שנמצאים בסביבה הטבעית של המטופל וללמד אותו איך להפיק תרגילים על מנת לשמור ולשפר את היכולות המוטורית מבלי להיות מוגבל למכשירים שנמצאים במכון פיזיותרפיה. 

 

פיזיותרפיה בבית הלקוח – שיקום אורתופדי  

 

.שיקום אורטופדי בבית  – טיפול פיזי המתאים לפגיעות ופציעות במערכת השרירים  ובמערכת השלד 

.המטרה בתהליך השיקום האורטופדי היא לסייע למטופל לחזור לשגרת החיים ובעיקר לשפר את איכות חייו 

תהליך השיקום האורתופדי כולל הרבה פעילות גופנית והנעות של הפעולות השרירים והמפרקים.

.משך ההחלמה וחזרה לתפקוד תלויים בחומרת הפציעה ובמוטיביציה של המטופל לחזור על התרגילים שקיבל  מהפיזיותרפיסט לבצע

היתרון של שיקום בבית המטופל מתבטאת במהירות ההחלמה והשגת התוצאות. העבודה היא אחד על אחד, היחס האישי וחיזוק המוטיבציה יוצרים אצל המטופל מחויבות האישית להצליח לבצע את התרגילים

שיקום אורתופדי מתאים לכאבי גב תחתון , כאבי צוואר, פריצות דיסק, תעלה קרפלית, פציעות ספורט ועוד

.

שיקום אורתופדי לבני הגיל השלישי

 

אוכלוסיית הגיל השלישי רגישה וחשופה לפציעות אורתופדיות יותר מכל גיל כמו למשל נפילות בגלל חוסר יציבות או שבירת צוואר מפרק הירך ועוד... באמצעות השיקום האורתופדי בבית החזרה לתפקוד יומיומי עלולה להיות טובה ומהירה יותר. היתרון של טיפול פיזיותרפיה בבית הלקוח נמדדת בעיקר באיכות הטיפול שאליה מגיע המטופל עם כוח וערנות לבצע את התרגילים באופן עצמאי בין הטיפולים.    

Physiotherapy